Son Dakika: IOTA (MIOTA) Hack’lendi!

0
23
Son Dakika: IOTA (MIOTA) Hack’lendi!

IOTA’nın resmi twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, en büyük 23. kripto para MIOTA’nın çalıştığı IOTA ağı hack’lendi. Kullanıcılara yapılan açıklamada, Coordecide kullanımının durdurulması ve ikinci bir bildiriye kadar resmi cüzdan uygulaması olan Trinity Wallet’ın açılmaması önerisinde bulunuldu.

Hack saldırısı sonrası siber güvenlik uzmanlarıyla birlikte çalıştıklarını bildiren IOTA ekibi, saldırının koordineli bir şekilde gerçekleştiğini ve saldırı sonucunda bazı fonların çalındığını belirtti.

Currently, #IOTA is working with law enforcement and cybersecurity experts to investigate a coordinated attack, resulting in stolen funds. To protect users, we have paused the Coordinator and advise users not to open Trinity until further notice. Updates: https://t.co/ME3Cvki3k9

— IOTA (@iotatoken) February 13, 2020

Şu ana kadar 6-7 kişinin saldırının kurbanı olduğu, bu kişilerin KYC yani kimlik doğrulaması yapmış olan kişiler olduğu bildiriliyor. Kurbanların tamamının masaüstü Trinity Wallet kullandığı, bilgisayarlardan sadece birinin macOS, diğerlerinin Windows işletim sistemini çalıştırdığı yine gelen bilgiler arasında. Ayrıca mobil cüzdanların saldırıdan etkilenmediği belirtiliyor.

Oluşabilecek kayıpların önüne geçmek için Tangle ağının durdurulduğunu açıklayan IOTA, borsalara konu ile ilgili bilgi verildiğini ve birilikte çalışıldığını belirtti.

Öte yandan MIOTA, saldırının ardından düşüşe geçti ve düne göre yüzde 6’dan fazla değer kaybetti.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

Ömer Ergin

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com

Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya’da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

Read More

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here