Zlé jazyky měly pravdu. Virtuální realita na smartphonech je mrtvá

0
15
Zlé jazyky měly pravdu. Virtuální realita na smartphonech je mrtvá

Mnoho zlých jazyků tvrdilo, že virtuální realita na smartphonech je pouze pozlátko, které nemá budoucnost. Naopak výrobci tvrdili, že virtuální realita na smartphonech je ”killer feature”, tedy klíčová funkce, která změní celý mobilní byznys. A právě smartphony mají být jednoduchou cestou, jak celou virtuální realitu dostat mezi co nejvíce uživatelů.

Nyní se ukázaly jako prorocké právě ony zlé jazyky. Virtuální realita na smartphonech je prakticky mrtvá. Ruce od ní dal Samsung, jeho letošní nejvýše postavený model Galaxy Note 10 technologii Samsung Gear VR už nepodporuje. A nyní se od virtuální reality distancuje i samotný Google.

Ten potvrdil, že jeho nové špičkové smartphony Pixel 4 nepodporují platformou Daydream. To je, nebo spíše byla, platforma Googlu pro virtuální realitu, kterou tvůrce systému Android uvedl s prvními smartphony Pixel v roce 2016. Podle serveru The Variety Google přestane prodávat i mobilní headset Daydream View.

Mluvčí Googlu sdělil, že se pro virtuální realitu nepodařilo získat nejen širokou vývojářskou komunitu, ale ani dostatečně velkou uživatelskou základnu. Podporu Daydreamu už nedostaly dřívější letošní smartphony Pixel 3a, patřící do střední třídy, a ani žádné další modely.

Pro současné uživatele bude podle Googlu aplikace Daydream fungovat na starších smartphonech, které ji zvládají, nadále funkční. Google se nyní zaměří na rozšířenou realitu, která spojuje skutečné prostředí s virtuálními prvky. Právě na rozšířenou realitu se na rozdíl od té virtuální zaměřil už dříve Apple. Jeho iPhony pro virtuální realitu nikdy určeny nebyly.

Samotná virtuální realita své místo na trhu má, ale jako samostatný produkt na vlastním zařízení, nikoliv na mobilech. Příkladem budiž HTC Vive, kde výrobce nedávno představil nejnovější zařízení, které jsme již vyzkoušeli.

Read More

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here